Nowe Czyżyny to projekt obejmujący dotąd niezagospodarowany teren pomiędzy ul. Stella-Sawickiego, os. 2. Pułku Lotniczego oraz os. Dywizjonu 303. W ramach projektu kontynuowana będzie budowa osiedla Avia oraz budynków mieszkalnych przy ul. Orlińskiego.

NOWE
MIESZKANIA

TERAZ OD
4700 zł/m²

Czy nowe życie zacznie się po studiach?

Czy nowe życie zacznie się po ślubie?

Lokalizacja i otoczenie

 • Nowe Czyżyny powstają w zielonej, rekreacyjnej części Czyżyn, częściowo na terenie nieczynnego od lat lotniska. Korzystne usytuowanie na komunikacyjnej mapie Krakowa – blisko węzłów z liniami autobusowymi i tramwajowymi – umożliwi dogodny dojazd do centrum. Dzielnica oferuje pełną infrastrukturę miejską. W okolicy nie brakuje galerii handlowych, sklepów i punktów usługowych, które ułatwiają mieszkańcom codzienne życie.

 • W sąsiedztwie znajdują się także żłobki, przedszkola, szkoły i ośrodki zdrowia. Niezaprzeczalnym atutem jest położenie - niedaleko Parku Lotników Polskich, w którym znajduje się pierwszy w Polsce park edukacyjny, Ogród Doświadczeń im. St. Lema. Działa już również hala widowiskowo-sportowa Kraków Arena, największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, co niewątpliwie wpłynie na podniesienie prestiżu dzielnicy.

 • Czyżyny to jednocześnie spore i prężne centrum akademickie – swoją siedzibę mają tutaj AWF oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej. To kolejny powód, dla którego wiele osób chętnie skorzysta z możliwości zakupu mieszkania w tej okolicy Duży potencjał miejsca sprawia, że będzie się ono rozwijać, a mieszkania z pewnością zyskają na wartości.

Nowe Czyżyny - plan

W miejsce nieużytków wprowadzona zostanie nowa jakość - kompleksowo zorganizowana przestrzeń. Zagości ład i estetyka. Gwarancją spójności architektonicznej jest jeden podmiot dysponujący terenem oraz jeden generalny wykonawca robót budowlanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się przygotować naprawdę szeroką ofertę w najlepszej cenie.

Największa liczba mieszkań dostępnych w programie Mieszkanie dla młodych

MdM Mieszkanie dla młodych

Na jakie dofinansowanie możesz liczyć:

 • dopłata do 50 m²
 • 10% dopłaty dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci
 • 15% dopłaty dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko,
 • dodatkowe 5% gdy w ciągu 5 lat pojawi się trzecie lub kolejne dziecko.

Prawo do mieszkania

Wyniki badania Diagnoza Społeczna 2013 na temat warunków i jakości życia Polaków pokazują, że sytuacja mieszkaniowa bezpośrednio wpływa na poczucie osobistego szczęścia i spełnienia. Posiadanie swojego M w głównej mierze determinuje satysfakcję z życia. Co więcej, dla wielu osób własne mieszkanie jest wartością i istotną potrzebą, zaspokojenie której daje poczucie bezpieczeństwa.

W Polsce, tym samym w Krakowie, istnieje olbrzymi popyt na własne mieszkania. Niemniej ograniczeniem jest cena. Badania pokazują też, że w Krakowie, patrząc na relację dochodów do rynkowych cen nieruchomości, mieszkania są najdroższe w Polsce. Nawet rządowy program Mieszkanie dla młodych z uwagi na niskie limity odbija się od ściany obecnych cen za metr kwadratowy mieszkania.

Siła grupy

Budimex Nieruchomości to część największego polskiego holdingu budowlanego – Grupy Budimex. Realizacja projektu Nowe Czyżyny możliwa jest właśnie dzięki sile i know-how Budimeksu. Potencjał biznesowy Grupy gwarantuje jego powodzenie. Pozwala jednocześnie na budowę mieszkań o dobrej jakości przy zachowaniu najniższych cen w Krakowie.

Siła grupy

Duży wybór mieszkań

Zainteresowani rozbudowaną infrastrukturą osiedlową (miejsca do rekreacji, boiska, aleja spacerowa) zapewne wybiorą Avię. Z kolei szukający podstawowych, ale solidnych rozwiązań powinni zainteresować się budynkami przy Orlińskiego.
W obu przypadkach cenę należy uznać za rewelacyjną.
Skala działania Grupy Budimex daje możliwość nie tylko dobrej ceny, ale jednocześnie zapewnienia odpowiedniej jakości. • Osiedle Avia 7

  Osiedle Avia 7

  Osiedle Avia to miejsce z wyjątkowymi terenami sportowo-rekreacyjnymi, bezpieczne i komfortowe.

  Zobacz więcej
 • Orlińskiego 12

  Orlińskiego 12

  Budynki przy ul. Orlińskiego to miejsce z szerokim wyborem mieszkań dla tych, którzy własnego M w Krakowie poszukują w najbardziej atrakcyjnej cenie.

  Zobacz więcej
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie