Jesteś tutaj: O firmie / Działalność społeczna / 2016/2017

Działalność społeczna - 2016/2017

100 uczniów z Gdańska na gali piłki ręcznej
Uczniom dwóch szkół z Zaspy (Zespół Szkół nr 8 z ul. Meissnera 9 (SP 5 i Gimnazjum 18) oraz Zespół Szkół nr 13 z ul. Startowej 9 (SP 92 i Gimnazjum 17) przekazaliśmy 100 biletów na wielką galę piłki ręcznej w Ergo Arenie. Na uczniów - być może przyszłych szczypiornistów - czekało mnóstwo wrażeń i emocji. W hali na granicy Gdańska i Sopotu zmierzyły się dwie legendy: 10-krotny Mistrz Polski, powracający do najwyższej klasy rozgrywkowej - Wybrzeże Gdańsk i 13-krotny Mistrz Polski, obecny triumfator Ligi Mistrzów – VIVE Tauron Kielce. Meczowi towarzyszyła fantastyczna oprawa.

 

Siatkarze z gdańskiej Zaspy już grają
Drużyna siatkarzy ZKPiG nr 13 rozpoczęła rozgrywki w Amatorskiej Lidze Siatkówki Rodziców. W koszulkach BXN prezentują się naprawdę elegancko.
Zachęcamy do kibicowania. My trzymamy kciuki.

 

#DobreSąsiedztwo.pl
Jesienią 2016 roku przeprowadziliśmy w Krakowie w dzielnicy Prądnik Czerwony akcję #DobreSąsiedztwo. Wpłynęło aż 10 projektów. Można było się z nimi zapoznać na stronie www.dobresasiedztwo. Zgłoszenia dotyczyły relacji sąsiedzkich: m. in. aktywizacji dzieci czy zajęć dla całych rodzin. Los projektów był w rękach internautów. To oni - głosując - wskazali trzy projekty, na realizację których przekażemy po 3.000 zł. Oddano blisko 18 tysięcy głosów!
Wśród nagrodzonych projektów znalazły się:

1. „Ferie z Prądniczanką” - zajęcia sportowe, gry i zabawy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.
2. „Dla juniora i seniora” – cykl spotkań sąsiedzkich, dzięki którym będzie możliwa integracja zarówno międzypokoleniowa, jak i sąsiedzka. Dla uczestników zostaną zorganizowane zajęcia ogólnorozwojowe. W planie m.in.: nauka tańca, zumba, gimnastyka, joga oraz ćwiczenia profilaktyczne na zdrowy kręgosłup.
3. „Aktywni pokoleniowo II” – cykl warsztatów dla dorosłych, które poprzez grupową, ale i indywidualną pracę z trenerem, wesprą w powrocie na rynek pracy. Zajęcia mają pomóc w określeniu celów zawodowych, rodzinnych oraz sposobu ich realizacji.

 

Ławka „Żoliborz Krasińskiego” wzbogaciła Szlak Literacki w Warszawie
Podczas „Wielkiej Zbiórki Książek” w Warszawie powstał szlak literacki stworzony przez 10 „zaczytanych ławek”. Ławek przybywa. Kolejną jest nasza ławka ustawiona przed CH Arkadia.

Dzięki ławkom akcenty literackie są dostępne nie tylko w księgarniach czy bibliotekach, ale również w przestrzeni miejskiej. Każda z ławek została pomalowana motywami nawiązującymi do literatury polskiej, bajek i baśni polskich pisarzy. Ławki literacko-artystyczne to sposób na promocję czytelnictwa.

 

Poznań - Wilda w Ruchu
Były to trzy weekendy wypełnione spektaklami, wystawami, koncertami i warsztatami. Celem wydarzenia była prezentacja twórczości artystów związanych z tą dzielnicą miasta. Nie zabrakło także gości spoza Poznania - tak by połączyć to, co rodzime z tym, co na co dzień trudno dostępne.

Dobór repertuaru pozwolił mieszkańcom Wildy i całego Poznania na zapoznanie ze sztuką związaną z szeroko rozumianym ruchem. Była to dokonała okazja, by zobaczyć artystów w swoistym laboratorium sztuki - nie zabrakło więc spektakli eksperymentalnych, a także bardziej tradycyjnych form teatru, koncertu elektro i tanecznego jam session w podziemnym przejściu pod ulicą Matyi. Poznaniacy mogli obcować ze sztuką, uczestniczyć w warsztatach aktorskich i tanecznych. To wszystko w przestrzeni miejskiej - na wildeckich ulicach i w lokalach.

Łącznie we wszystkich wydarzeniach wzięło udział ok. 500 osób. Festiwal został dofinansowany przez Radę Osiedla Wilda w ramach Wildeckich Inicjatyw Osiedlowych, a my byliśmy jego sponsorem.

 

Poznań - projekt JEDNOśladem poznańskich dzielnic: wycieczka i przewodnik rowerowy
W sobotę 24 września 2016 r. na Plaży Miejskiej Rataje spotkali się entuzjaści dwóch kółek. Grupa pod przewodnictwem twórców fanpage'a Rowerowe Wycieczki Poznań wyruszyła na wycieczkę w kierunku Parku im. ks. Tadeusza Kirschke (Nadolnik). Byliśmy pomysłodawcą i sponsorem tego wydarzenia.

W Poznaniu z roku na rok rozbudowywana jest infrastruktura jednośladowa - powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych oraz stacje PRM. To z pewnością cieszy miłośników wypadów na dwóch kółkach. Z myślą o nich powstał projekt JEDNOśladem poznańskich dzielnic, na który składają się przewodnik rowerowy oraz wspomniana wycieczka. 

Przewodnik rowerowy skupia się na miejskich trasach, które można rozpocząć właśnie w parku Nadolnik. Znajdziemy w nim pięć kierunków: Jezioro Maltańskie, Jezioro Rusałka, Stary Rynek, Rezerwat Meteoryt Morasko oraz Plaża Miejska Rataje. Oprócz map z zarysem trasy, opisane zostały także najciekawsze miejsca, które może zobaczyć przy okazji wycieczki. Zainteresowani mogą również obejrzeć firmy z przejazdów tymi trasami, opublikowane na kanale w portalu YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPn3JH-ND56e-odcxgW983w. Przewodniki są dostępne dla wszystkich zainteresowanych w biurach Budimeksu Nieruchomości w Poznaniu.

Wycieczka rowerowa zakończyła się w okolicach Parku im. ks. Tadeusza Kirschke (Nadolnik). Na miejscu czekał zdrowy poczęstunek oraz policjanci, którzy wszystkim zainteresowanym zabezpieczyli (oznakowali) rowery przed kradzieżą.

Za merytoryczne opracowanie tras w przewodniku oraz wycieczkę rowerową odpowiadają Piotr Krzyśka i Artur Kaiser. Partnerem medialnym tego wydarzenia była Gazeta Wyborcza Poznań, a cały projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

 

Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie!
Interesuje Cię mieszkanie w:
pole obowiązkowe
  • Warszawie
  • Krakowie
  • Poznaniu
  • Gdańsku
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkoweWyrażam zgodę na kontakt Budimeksu Nieruchomości Sp. z o.o. | Więcej
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na wskazany adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na temat produktów oferowanych przez firmę Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 40. Jestem świadomy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Pola oznaczone są obowiązkowe
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie
Adres wydrukowanej strony: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/dzialalnosc-spoleczna-2016-2017.htmlWydrukowano dnia 21-04-2018Budimex Nieruchomości 2008 - 2018
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Bądź z nami na instagramie
Bądź z nami na instagramie
Czytaj na bieżąco naszego bloga
Czytaj na bieżąco naszego bloga