Jesteś tutaj: O firmie / Działalność społeczna / 2015/2016

Działalność społeczna - 2015/2016

Tablica na Wildzie
Wraz z Wildecką Inicjatywą Lokalną WILdzianie i Radą Osiedla Wilda podjęliśmy działania mające na celu ograniczenie nieestetycznych reklam i ogłoszeń na elewacjach, słupach itp. W tym celu sfinansowaliśmy tablicę ogłoszeń, z której mogą korzystać wszyscy bez ograniczeń. Tablica zawisła w sierpniu 2015 roku na historycznym budynku „Wolni i Solidarni” (dawna siedziba Solidarności Walczącej), u zbiegu ulic Wierzbięcice i Góra Wilda.

 

Piknik Archeologiczny w parku Nadolnik w Poznaniu
Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zabawach archeologicznych, a dorośli wysłuchać historii osiedla Główna. Wszyscy tłumnie zgromadzili się 3 października na Nadolniku, w jednym z najbardziej malowniczych parków Poznania. Na terenie placu zabaw zorganizowaliśmy wykopaliska. Ponadto dzieciaki miały niepowtarzalną okazję wybijać monety i tworzyć naczynia oraz ozdoby z gliny, a nawet poznać uroki średniowiecznego łucznictwa. Na wszystkich zgromadzonych czekał pyszny i zdrowy poczęstunek. Piknik, który towarzyszył dniom otwartym osiedla na Smolnej, był doskonałą lekcją historii i udaną próbą zaktywizowania okolicznych dzieci i młodzieży.
  

 

Zestawy Edukacyjne dla Przedszkola nr 82 w Poznaniu
Wraz z firmą Creatus w grudniu rozpoczęliśmy współpracę z placówką oświatową w okolicy osiedla Na Smolnej. Ufundowaliśmy dzieciom z Przedszkola nr 82 (ul. Zwady 26) zestawy książek. Wszelkiego rodzaju pomoce, które trafiają do przedszkoli i szkół oraz działania na ich rzecz dają możliwość rozwoju intelektualnego, jak i fizycznego dzieci i młodzieży. To tym samym ułatwia im lepszy start w dorosłe życie.

 

Dzień sportu z OSiR Wawer w Warszawie
3 października 2015 r. obiekt „Syrenka” zmienił się w arenę zmagań piłkarskich. Cztery dziecięce drużyny chłopców z rocznika 2005 rywalizowały o puchar, którego byliśmy fundatorem. Odbył się również mecz seniorów pomiędzy drużynami: osiedle Marysin – Zielona. Nagrody oraz puchary wręczali min. Roman Kosecki oraz Dariusz Dziekanowski, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej oraz byli zawodnicy Legii Warszawa.

W czasie pikniku swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały dzieci z dzielnicowych domów kultury. Wśród licznych atrakcji zaplanowano również „szlak sportowy” – dzieci odwiedzając stanowiska poszczególnych klubów sportowych zbierały punkty. Dla wszystkich uczestników przewidziano upominki, a najlepsi młodzi sportowcy otrzymali karnety na zajęcia rekreacyjne.

Organizatorem Dnia Sportu był OSiR Wawer we współpracy z Budimeksem Nieruchomości, a impreza została objęta patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer.
 

Święto gdańskiej Zaspy za nami
Wspaniała zabawa, sportowa rywalizacja, sąsiedzkie spotkania, a wszystko w przemiłej atmosferze. Tak było na tegorocznym festynie rodzinnym i Biegowym GP Zaspy (21.05.2016). Masa atrakcji przyciągnęła tłumy. Byliśmy jednym z partnerów tego wydarzenia.

 

Współpraca z Fundacją Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody z Poznania
Wiosną zaangażowaliśmy się w wywóz setek opon zalegających po dawnym zakładzie wulkanizacyjnym i dziesiątek ton śmieci z okolic parku Nadolnik. Akcje odbywały się przy udziale mieszkańców i mediów lokalnych. Umożliwiło to, poza poprawą estetyki tego miejsca, promowanie dobrych wzorców wśród wszystkich mieszkańców aglomeracji poznańskiej.

 

FIT MAJÓWKA w parku Nadolnik w Poznaniu
Na dwa dni park Nadolnik sąsiadujący z osiedlem „Na Smolnej” zmienił się w fitnessowe centrum Poznania. Odwiedzający mieli okazję poćwiczyć m.in. crossfit i ZUMBĘ pod okiem profesjonalnych trenerów ze studia Hells Rage Crossfit. Nie zabrakło więc atrakcji dla seniorów, dla których przygotowano treningi z wykorzystaniem sportowej infrastruktury. Między zajęciami sportowymi można było skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka i trenerów personalnych. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach zdrowej kuchni i grach zespołowych. Na wszystkich czekał bezpłatny lekki poczęstunek. Całe wydarzenie odbywało się w jednym z najnowszych miejskich parków Poznania.
 

 

Gdańsk - wakacje w mieście 2016
Wakacje już za nami. Czas wracać do szkoły. Liczymy, że z dobrymi wspomnieniami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć działania Domu Kultury Zaspa-Młyniec w Gdańsku i więcej dzieci skorzystało ze zorganizowanego wypoczynku. Pracownikom domu kultury gratulujemy ciekawych pomysłów – były gry, zabawy i wyjścia do kina.

Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie!
Interesuje Cię mieszkanie w:
pole obowiązkowe
  • Warszawie
  • Krakowie
  • Poznaniu
  • Gdańsku
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkoweWyrażam zgodę na kontakt Budimeksu Nieruchomości Sp. z o.o. | Więcej
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na wskazany adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na temat produktów oferowanych przez firmę Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 40. Jestem świadomy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Pola oznaczone są obowiązkowe
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie
Adres wydrukowanej strony: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/dzialalnosc-spoleczna-2015-2016.htmlWydrukowano dnia 21-04-2018Budimex Nieruchomości 2008 - 2018
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Bądź z nami na instagramie
Bądź z nami na instagramie
Czytaj na bieżąco naszego bloga
Czytaj na bieżąco naszego bloga