Jesteś tutaj: O firmie / Działalność społeczna / 2014/2015

Działalność społeczna - 2014/2015

Akcja zbierania nakrętek od butelek w Warszawie
Kontynuujemy akcję rozpoczętą w 2011 roku. Plastikowe nakrętki wrzucane do specjalnych pojemników zamontowanych w kuchniach przekazywane są kurierowi obsługującemu Budimex Nieruchomości. Za pozyskane ze sprzedaży środki zostanie zakupiony sprzęt dla potrzebującej, konkretnej osoby.


Spacery po Poznaniu
Na jesień 2014 roku oraz na wiosnę 2015 zaplanowaliśmy dla mieszkańców Poznania trzy spacery z przewodnikami. Celem eksploracji były okolice ulicy Smolnej i Rolnej.

 • spacer 1. – „Na szagę przez wildecki fyrtel” 13 grudnia 2014 roku spacerowaliśmy po Wildzie - industrialnej i nowoczesnej. Kolebce sportu i rekreacji. Najbardziej poznańskiej ze wszystkich poznańskich dzielnic. Trasa pierwszego spaceru wiodła przez Fabrykę Pojazdów Szynowych, osiedle domków robotniczych u zbiegu ulic 28 czerwca i Hutniczej, kolonię kolejową wokół placu Lipowego, Cmentarz Bożego Ciała przy ulicy Bluszczowej, kolonię robotniczą i koszary 7 pułku Ułanów przy ulicy Rolnej. Zakończyliśmy przy Rolnej, gdzie organizatorzy przewidzieli quiz z nagrodami oraz poczęstunek dla uczestników.

   
 • spacer 2. – „Tajemnice pierwszych osadników przy Smolnej i nie tylko” Okolice ul. Smolnej kryją sporo tajemnic, ciekawych historii i zakątków, które potrafią zaskoczyć nawet najstarszych mieszkańców miasta. Uroki osiedla Główna odkryliśmy 28 lutego, podczas bezpłatnego spaceru z przewodnikiem z Grupy Przewodników PoPoznaniu.pl. Wyruszyliśmy z przystanku MPK na Rynku Wschodnim przy ul. Głównej, którą według legendy przejeżdżał niegdyś sam Napoleon Bonaparte. Na trasie spaceru znalazła się m. in. Szkoła Podstawowa im. ORP „Poznań”, stadion Polonii Poznań, Stacja Poznań Wschód, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Mariackiej, Rzeka Główna, Młyn Cerelina oraz najbardziej urokliwy zakątek w okolicy, czyli park im. ks. Tadeusza Kirschke (Nadolnik). Na zakończenie wspólnie odkryliśmy tajemnice pierwszych osadników, które przez kilka tysięcy lat były skrywane w ziemi przy ul. Smolnej. To tu w czasie prac wykopaliskowych odkryto niezniszczone obiekty związane z pradziejową i średniowieczną, nieudokumentowaną wcześniej, działalnością jednych z pierwszych mieszkańców naszego miasta.

   
 • spacer 3. – Kolejny spacer po Wildzie był prawdziwą gratką dla miłośników starych poznańskich dzielnic. Wraz z przewodnikiem i członkami stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie sprawdzaliśmy, gdzie bije serce Wildy. Spotykaliśmy się 5 maja przy fontannie na pl. Marii Skłodowskiej-Curie, przed dawną szkołą powszechną i wyruszyliśmy w kierunku kościoła Maryi Królowej na Rynku Wildeckim. Niegdyś znajdował się tu dom starców, łaźnia miejska i Królewska Szkoła Maszyn. To od wieków najważniejszy punkt przekonywała Anna Gawrysiak-Knez, przewodnik i prezes zarządu stowarzyszenia Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie. Wspólnie zobaczyliśmy najstarszą i najbardziej urokliwą część wildeckiego fyrtla. Na trasie spaceru znalazł się skwer pod „chłopcem z wierzbą”, na którym zbiegają się wildeckie osie widokowe, neorenesansowa Kamienica pod Koroną, kamienica fachwerkowa na rogu ul. Sikorskiego i Przemysłowej, północna część ul. 28 czerwca 1956 r., Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi, Ogród Wilda na ul. Fabrycznej oraz Schron Kultury Europa i Topolowy Fyrtel na ul. Rolnej. Na zakończenie był quiz i poczęstunek dla wszystkich uczestników w naszym biurze przy ul. Rolnej.


Akcja sprzątania rzeki Głównej w Poznaniu
21 marca to tradycyjnie dzień topienia Marzanny – żegnania poprzez wrzucenie do wody kukły słowiańskiej bogini zimy i śmierci. My tymczasem do rzeki niczego wrzucać nie planowaliśmy. Wręcz przeciwnie – wyciągaliśmy z niej przeróżne „skarby”. Z inicjatywy Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody odbyło się wielkie sprzątanie zalegających w rzece Głównej śmieci. BXN włączył się do akcji.

Rzeka, przepływająca przez malowniczy Park im. ks. Tadeusza Kirschke (Nadolnik) i wpływająca do Warty, jest niestety bardzo zaśmiecona. Zalegają w niej m. in. stare opony, plastikowe butelki, wiadra, a nawet części mebli. Nie godzą się z tym mieszkańcy i społecznicy. Stąd w ramach akcji „Woda jest najważniejsza” odbyło się wielkie oczyszczanie rzeki. Na miejscu dostępne były worki i rękawice. Do udziału w akcji udało się namówić również mieszkańców osiedla Na Smolnej.

 

 

Wizyta zawodoznawcza uczniów Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie.
W środę 1 października budowę inwestycji na os. Avia odwiedziła grupa uczniów z opiekunem. Uczestnicy po raz pierwszy mieli możliwość zobaczenia realizacji tak dużego projektu. Zaopatrzeni w kaski, pod kompetentnym przewodnictwem kierownika budowy, mieli możliwość przyjrzeć się kilku procesom budowy (m.in. montaż stolarki i ślusarki na os. Avia 4, wylewanie fundamentów i ścian piwnic sąsiednich enklaw, prace wysokich żurawi dźwigowych), zadawać interesujące ich pytania. Obejrzeli również teren rekreacyjny, a na koniec odwiedzili biuro Budimeksu Nieruchomości, gdzie odbyło się spotkanie z rzecznikiem firmy.

Wizyta ta była realizowana w ramach projektu systemowego pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podnoszenie atrakcyjności
i jakości szkolnictwa zawodowego.

 

Ferie w parku Nadolnik w Poznaniu
Dla dzieci z okolicy zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy zimowe atrakcje w parku Nadolnik położonym tuż przy osiedlu Na Smolnej. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali profesjonalni animatorzy, wyposażeni m. in. w sztuczny śnieg i balony, którzy udowodnili, że ferie w mieście nie muszą być nudne, nawet jeśli aura nie sprzyja. Każdego, z siedmiu dni (14-20 lutego 2015 r.) organizowane były wyścigi na ogromnych nartach, latanie na miotle, pojedynek na śnieżki i inne gry i zabawy zręcznościowe. Pomyśleliśmy także o konieczności naładowania akumulatorów. W przerwie było można posilić się kanapkami i pysznymi pączki oraz napić się gorącej herbaty. Projekt miał na celu zapewnienie okolicznym dzieciom, które najczęściej nie opuszczają miejsca zamieszkania podczas ferii, ciekawych atrakcji.

 

Dzień Dziecka w parku Nadolnik w Poznaniu
W weekend poprzedzający dzień dziecka wraz ze szkołą Podstawową nr 45 zorganizowaliśmy sportowe atrakcje dla najmłodszych. Miniolimpiada obfitowała w wiele atrakcji, między innymi: bieg do celu na czas, rzut piłką na odległość, slalom, miniturniej piłki nożnej oraz badminton. Wszystkie dzieci biorące udział w zawodach otrzymały liczne nagrody. Znalazł się także czas na malowanie twarzy i puszczanie ogromnych baniek mydlanych.

Na uczestników zawodów czekał także zdrowy poczęstunek – kanapki, owoce, warzywa i soki. Event (30-31 maja) w parku Nadolnik, który towarzyszył dniom otwartym osiedla na Smolnej, był doskonałą okazją do oderwania dzieciaków od komputerów i przybliżenia im idei igrzysk olimpijskich.

Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie!
Interesuje Cię mieszkanie w:
pole obowiązkowe
 • Warszawie
 • Krakowie
 • Poznaniu
 • Gdańsku
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkoweWyrażam zgodę na kontakt Budimeksu Nieruchomości Sp. z o.o. | Więcej
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na wskazany adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na temat produktów oferowanych przez firmę Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 40. Jestem świadomy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Pola oznaczone są obowiązkowe
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie
Adres wydrukowanej strony: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/dzialalnosc-spoleczna-2014-2015.htmlWydrukowano dnia 21-04-2018Budimex Nieruchomości 2008 - 2018
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Bądź z nami na instagramie
Bądź z nami na instagramie
Czytaj na bieżąco naszego bloga
Czytaj na bieżąco naszego bloga