Jesteś tutaj: O firmie / Działalność społeczna / 2013/2014

Działalność społeczna - 2013/2014

Dobre sąsiedztwo w Krakowie 
W 2013 roku kontynuowaliśmy współpracę z placówkami oświatowymi – sąsiadami naszej inwestycji w Czyżynach. Tym razem zaprosiliśmy grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz uczniów kilku klas na „Opowieść wigilijną” w interpretacji Teatru Banialuka.

 

Wsparcie apeli o zachowanie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Dąbrowskiej
W styczniu 2014 r. społeczność lokalną zaniepokoiły plany likwidacji placówki edukacyjnej na os. Dywizjonu 303, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej inwestycji w Czyżynach. Wsparliśmy apele do Przewodniczącej Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa wyrażając nadzieję, że koncepcja przeznaczenia tej placówki do likwidacji zostanie raz jeszcze dokładnie przeanalizowana, a w rezultacie ulegnie zmianie. Mamy satysfakcję – tak się stało. Szkoła nadal działa.
 

Jubileusz 30-lecia Żłobka Samorządowego nr 12 "Bajkowy Domek"
Nasz zaprzyjaźniony żłobek z os. II Pułku Lotniczego 23 obchodził w piątek 6 czerwca swoje wielkie święto. Impreza udała się wspaniale: były wzruszające występy maluchów, wiele podziękowań, dużo różnych atrakcji, pyszny tort jubileuszowy i – dopisała pogoda. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wspomóc organizację tak radosnych obchodów.
 

Udział w rewitalizacji parku Nadolnik w Poznaniu
Dzięki staraniom Rady Osiedla „Główna” i przy finansowym wsparciu Budimeksu Nieruchomości zakończyła się rewitalizacja parku. Nadolnik odzyskał dawny blask. Nowa roślinność i infrastruktura całkowicie odmieniły park. Jest atrakcyjny i przyciąga – zarówno tych młodszych na bogato wyposażony plac zabaw, jak i starszych, którzy mogą odpocząć na ławce, poćwiczyć w plenerowej siłowni czy zagrać w szachy.

25 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie parku. Obfitowało w sporo atrakcji utrzymanych w klimacie morskim. Uczestnicy mieli też okazję posłuchać szant. Program przygotowali uczniowie SP nr 45. Spółka dofinansowała wydarzenie.

  

 
Akcja zbierania nakrętek od butelek w Warszawie
Kontynuujemy akcję rozpoczętą w 2011 roku. Plastikowe nakrętki wrzucane do specjalnych pojemników zamontowanych w kuchniach przekazywane są kurierowi obsługującemu Budimex Nieruchomości. Za pozyskane ze sprzedaży środki zostanie zakupiony sprzęt dla potrzebującej, konkretnej osoby.

Doposażenie ogrodu Przedszkola nr 294 przy ul. Czerniakowskiej 50A w Warszawie
Niedaleko osiedla „Wiślany Mokotów” budowanego przy ul. Bluszczańskiej w Warszawie działa przedszkole miejskie. Niestety, stan infrastruktury ogrodowej placówki nie należał do najlepszych. Dzieci nie miały atrakcyjnych urządzeń do zabawy. W ramach podjętych działań współfinansowaliśmy zakup kolorowej i wielofunkcyjnej zabawki ogrodowej "okręt".


Projekt Pasja przyszłości
Mamy na swoim koncie projekt zrealizowany we współpracy z fundacją „Dzieciom dalej”. Dzięki pomocy fundacji mogliśmy poznać potrzeby podopiecznych i trafić do nich z adekwatną pomocą. Doświadczenie naszych pracowników w połączeniu z wiedzą o potrzebach dzieci, jaką posiada fundacja, pozwoliło stworzyć program, który nam wszystkim przyniósł wiele dobrego. Pilotaż skierowany był do młodzieży, która ma pasje i talenty, ale z różnych przyczyn nie może ich rozwijać. Projekt miał na celu pokazanie młodym ludziom, jak w przyszłości realizować zawodowe cele, a tym samym spełniać swoje najskrytsze marzenia.

W projekcie, który zakończył się w lutym 2012 roku, udział wzięło dziesięcioro dzieci z dwóch warszawskich domów dziecka: Zgromadzenia ss. Franciszkanek w Międzylesiu i Domu Dziecka nr 4.

Kilkoro pracowników naszej firmy zgłosiło się na opiekunów. Indywidualnie zaopiekowali się dziećmi uczestniczącymi w projekcie. A każde miało za zadanie przygotować – pod okiem opiekuna – projekt dotyczący przyszłości, wymarzonej pracy czy studiów. Dzieci następnie przedstawiły swój pomysł na zrealizowanie wybranego celu.

Projekt ukończyło ośmioro dzieci. Każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony. Wśród nagród znalazły się między innymi: indywidualny kurs przygotowawczy do egzaminów na ASP, obóz jeździecki, kurs tańca i prawa jazdy. Dzieci otrzymały więc narzędzia, które pomogą im w rozwijaniu pasji, zainteresowań czy talentu i będą wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy lub nauki.

Nieoceniona okazała się także pomoc naszych partnerów biznesowych, którzy chętnie zaangażowali się w projekt dzieląc się swoim doświadczeniem. Dzieci miały spotkania w agencji reklamowej, biurze architektonicznym, a także agencji zajmującej się animacjami komputerowymi i efektami specjalnymi. Poznawały tajniki różnych zawodów oraz współczesne narzędzia pomagające pracownikom w codziennej pracy.

 

Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie!
Interesuje Cię mieszkanie w:
pole obowiązkowe
  • Warszawie
  • Krakowie
  • Poznaniu
  • Gdańsku
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkoweWyrażam zgodę na kontakt Budimeksu Nieruchomości Sp. z o.o. | Więcej
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na wskazany adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na temat produktów oferowanych przez firmę Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 40. Jestem świadomy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Pola oznaczone są obowiązkowe
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie
Adres wydrukowanej strony: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/dzialalnosc-spoleczna-2013-2014.htmlWydrukowano dnia 21-04-2018Budimex Nieruchomości 2008 - 2018
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Bądź z nami na instagramie
Bądź z nami na instagramie
Czytaj na bieżąco naszego bloga
Czytaj na bieżąco naszego bloga