Jesteś tutaj: O firmie / Działalność społeczna / 2011/2012

Działalność społeczna - 2011/2012

W roku 2011/ 2012 zrealizowanych zostało 5 projektów.

Wspieranie poprzez zatrudnianie bezrobotnych matek samotnie wychowujących dzieci w Warszawie
Nawiązaliśmy współpracę z Domem Samotnej Matki Archidiecezji Warszawsko-Praskiej. W miarę możliwości i zapotrzebowania staramy się pomagać mieszkankom domu i zatrudniamy je przy sprzątaniu lokali w naszych inwestycjach. Dotychczas Panie pomogły nam posprzątać lokale usługowe w Apartamentach Murano (ok. 2.000 mkw.). Dla kobiet ciężko doświadczonych przez życie, samotnych i bezrobotnych praca jest możliwością odzyskania poczucia własnej wartości. Dlatego chęć do pracy była ogromna. Podopieczne nie tylko zarobiły pieniądze. Zdobyły także cenną wiedzę dotyczącą rynku pracy i realiów zatrudnienia – m. in. założyły swoje pierwsze konta bankowe.

 

Projekt „Twój pomysł na przyszłość”
Mamy na swoim koncie projekt zrealizowany we współpracy z fundacją „Dzieciom dalej”. Dzięki pomocy fundacji mogliśmy poznać potrzeby podopiecznych i trafić do nich z adekwatną pomocą. Doświadczenie naszych pracowników w połączeniu z wiedzą o potrzebach dzieci, jaką posiada fundacja, pozwoliło stworzyć program, który nam wszystkim przyniósł wiele dobrego. Pilotaż skierowany był do młodzieży, która ma pasje i talenty, ale z różnych przyczyn nie może ich rozwijać. Projekt miał na celu pokazanie młodym ludziom, jak w przyszłości realizować zawodowe cele, a tym samym spełniać swoje najskrytsze marzenia.

W projekcie, który zakończył się w lutym 2012 roku, udział wzięło dziesięcioro dzieci z dwóch warszawskich domów dziecka: Zgromadzenia ss. Franciszkanek w Międzylesiu i Domu Dziecka nr 4.

Kilkoro pracowników naszej firmy zgłosiło się na opiekunów. Indywidualnie zaopiekowali się dziećmi uczestniczącymi w projekcie. A każde miało za zadanie przygotować – pod okiem opiekuna – projekt dotyczący przyszłości, wymarzonej pracy czy studiów. Dzieci następnie przedstawiły swój pomysł na zrealizowanie wybranego celu.
Projekt ukończyło ośmioro dzieci. Każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony. Wśród nagród znalazły się między innymi: indywidualny kurs przygotowawczy do egzaminów na ASP, obóz jeździecki, kurs tańca i prawa jazdy. Dzieci otrzymały więc narzędzia, które pomogą im w rozwijaniu pasji, zainteresowań czy talentu i będą wstępem do przyszłej, samodzielnej pracy lub nauki.

Nieoceniona okazała się także pomoc naszych partnerów biznesowych, którzy chętnie zaangażowali się w projekt dzieląc się swoim doświadczeniem. Dzieci miały spotkania w agencji reklamowej, biurze architektonicznym, a także agencji zajmującej się animacjami komputerowymi i efektami specjalnymi. Poznawały tajniki różnych zawodów oraz współczesne narzędzia pomagające pracownikom w codziennej pracy.

 

Współpraca z lokalnymi społecznościami w Krakowie
W związku z budową osiedla Avia w Krakowie podjęliśmy działania mające na celu współpracę z sąsiadami inwestycji. Przede wszystkim chcieliśmy poznać ich potrzeby. Do współpracy wytypowane zostały placówki oświatowe i opiekuńczo-wychowawcze oraz osiedlowy Klub 303.
W ramach podejmowanych dotąd działań wsparliśmy:

  • Akademię Maluszka w Klubie 303 na os. Dywizjonu 303 (placówka Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta), gdzie wyposażyliśmy zalaną salę w nowe meble. Aktualnie 15 dzieci w wieku 3-5 lat uczestniczy w ciekawych zajęciach prowadzonych w odremontowanej oraz estetycznie i wesoło urządzonej sali. Oprócz Akademii Maluszka korzysta z niej także Maluchowo dla dzieci od 2,5 roku życia.
  • Żłobek Samorządowy nr 12 „Bajkowy Domek” na os. 2 Pułku Lotniczego – któremu zakupiliśmy wykładzinę do zniszczonych zalaniem pomieszczeń. Uszkodzenia ścian, sufitów i podłóg w zalanym żłobku były naprawdę poważne. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników, mobilizacji rodziców uczęszczających do placówki dzieci oraz pomocy ludzi i firm dobrej woli – żłobek działa pełną parą! Obecnie do „Bajkowego Domku” uczęszcza 90 dzieci, a od stycznia przyszłego roku będzie ich jeszcze więcej. Cieszymy się, że i my mamy swój mały udział w doprowadzeniu wnętrz żłobka do obecnego stanu.
  • Inicjatywę Grupy Happenerskiej Nowa Huta z Klubu 303: AKCJA-CYRK – międzynarodowy projekt warsztatów cyrkowych i animacji językowych, zakończony pokazem cyrkowym na Rynku Głównym oraz cyrkowym piknikiem i otwartymi warsztatami cyrkowymi na os. Dywizjonu 303; projekt młodzieży z czyżyńskich osiedli, którą połączyła pasja i zamiłowanie do niecodziennych spraw – żonglerki, szczudeł i akrobatyki oraz Dziecięco - Młodzieżowego Cyrku Zirkusschule Tasifan z Niemiec – zostaliśmy partnerem (sponsorem) tego wydarzenia.

GHNH to ekipa młodych, nowohuckich zapaleńców, którzy wykreowali w Nowej Hucie przestrzeń, w której mogą rozwijać swoje zainteresowania i zarażać nimi innych młodych ludzi. Stworzyli klub, w którym sami są inicjatorami twórczych działań i pomysłów dla innych.

 

Edukacja w miejscu pracy
W biurze pojawiły się afisze zachęcające pracowników do ekologii (oszczędzania energii elektrycznej, wody, segregacji śmieci itp.). Liczymy, na to, że proekologiczni pracownicy do ochrony środowiska zachęcą także swoje rodziny.

 

Akcja zbierania nakrętek od butelek
Plastikowe nakrętki wrzucane do specjalnych pojemników zamontowanych w kuchniach przekazywane są kurierowi obsługującemu Budimex Nieruchomości. Za pozyskane ze sprzedaży środki zostanie zakupiony sprzęt dla potrzebującej, konkretnej osoby.

Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie!
Interesuje Cię mieszkanie w:
pole obowiązkowe
  • Warszawie
  • Krakowie
  • Poznaniu
  • Gdańsku
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkowe
pole obowiązkoweWyrażam zgodę na kontakt Budimeksu Nieruchomości Sp. z o.o. | Więcej
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej na wskazany adres poczty elektronicznej oraz numer telefonu, na temat produktów oferowanych przez firmę Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 40. Jestem świadomy o prawie dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
Pola oznaczone są obowiązkowe
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie
Adres wydrukowanej strony: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/dzialalnosc-spoleczna-2011-2012.htmlWydrukowano dnia 21-04-2018Budimex Nieruchomości 2008 - 2018
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Oglądaj filmy o naszych inwestycjach
Bądź z nami na instagramie
Bądź z nami na instagramie
Czytaj na bieżąco naszego bloga
Czytaj na bieżąco naszego bloga