Nowe Czyżyny to projekt obejmujący dotąd niezagospodarowany teren pomiędzy ul. Stella-Sawickiego, os. 2. Pułku Lotniczego oraz os. Dywizjonu 303. W ramach projektu kontynuowana będzie budowa osiedla Avia oraz budynków mieszkalnych przy ul. Orlińskiego.

NOWE
MIESZKANIA

TERAZ OD
4000 zł/m²

Czy nowe życie zacznie się po studiach?

Czy nowe życie zacznie się po ślubie?

Lokalizacja i otoczenie

 • Nowe Czyżyny powstają w zielonej, rekreacyjnej części Czyżyn, częściowo na terenie nieczynnego od lat lotniska. Korzystne usytuowanie na komunikacyjnej mapie Krakowa – blisko węzłów z liniami autobusowymi i tramwajowymi – umożliwi dogodny dojazd do centrum. Dzielnica oferuje pełną infrastrukturę miejską. W okolicy nie brakuje galerii handlowych, sklepów i punktów usługowych, które ułatwiają mieszkańcom codzienne życie.

 • W sąsiedztwie znajdują się także żłobki, przedszkola, szkoły i ośrodki zdrowia. Niezaprzeczalnym atutem jest położenie - niedaleko Parku Lotników Polskich, w którym znajduje się pierwszy w Polsce park edukacyjny, Ogród Doświadczeń im. St. Lema. Działa już również hala widowiskowo-sportowa Kraków Arena, największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, co niewątpliwie wpłynie na podniesienie prestiżu dzielnicy.

 • Czyżyny to jednocześnie spore i prężne centrum akademickie – swoją siedzibę mają tutaj AWF oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej. To kolejny powód, dla którego wiele osób chętnie skorzysta z możliwości zakupu mieszkania w tej okolicy Duży potencjał miejsca sprawia, że będzie się ono rozwijać, a mieszkania z pewnością zyskają na wartości.

Nowe Czyżyny - plan
 • Misją mającej siedzibę w Czyżynach spółki jest wspieranie rozwoju nowoczesnej gospodarki Małopolski. Główne działania koncentrują się więc na wzmacnianiu potencjału całego regionu poprzez rozwój technologii i przedsiębiorczości, promocji innowacyjności i nowych technologii, udzielaniu wsparcia firmom na wszystkich etapach ich rozwoju, tworzeniu pozytywnego klimatu wokół biznesu oraz wspieraniu projektów akademickich.
 • Przy al. Jana Pawła II znajduje się siedziba Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Na atrakcyjnych kierunkach studiów (automatyka i robotyka, energetyka, informatyka stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, inżynieria wzornictwa przemysłowego, mechanika i budowa maszyn, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji) zgłębia tu wiedzę prawie 5 tys. studentów wszystkich stopni.
 • W Czyżynach swoją siedzibę ma również Akademia Wychowania Fizycznego. Na pięciu kierunkach (wychowanie fizyczne, sport, fizjoterapia, terapia zajęciowa, turystyka i rekreacja) studiują tu prawie 4 tys. młodych ludzi. Uczelnia dysponuje nowoczesnymi obiektami dydaktycznymi i sportowymi (m.in. stadiony lekkoatletyczne, bieżnie, hala zespołowych gier sportowych, ścianka do wspinaczki, pływalnia, strzelnica, sala do sportów walki, kryte korty tenisowe).
 • W niedalekim Parku Lotników Polskich znajduje się wyjątkowa atrakcja – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, prowadzony przez Muzeum Inżynierii Miejskiej. To unikatowa interaktywna ekspozycja plenerowa instalacji edukacyjnych, które przybliżają prawa fizyki. Ten sensoryczny park kształcący pozwala na bycie uczestnikiem, eksperymentatorem lub obserwatorem doświadczeń.
 • To największy kryty aquapark w Polsce. Oprócz basenów oferuje mnóstwo atrakcji, m.in.: bicze wodne, hydromasaże, rwącą rzekę, przeciwprądy czy ściankę wspinaczkową, a dla amatorów sportów wodnych - miejsca do gier zespołowych. Na wielbicieli mocnych wrażeń czeka 10 zjeżdżalni, są również miejsca relaksu i odpoczynku – jacuzzi z wodą solankową oraz urozmaicony zespół saunowy.
 • Krakowski Park Technologiczny

  Krakowski Park Technologiczny

 • Politechnka Krakowska

  Politechnika Krakowska

 • Akademia Wychowania Fizycznego

  Akademia Wychowania Fizycznego

 • Ogród Doświadczeń

  Ogród Doświadczeń

 • Park Wodny

  Park Wodny

W miejsce nieużytków wprowadzona zostanie nowa jakość - kompleksowo zorganizowana przestrzeń. Zagości ład i estetyka. Gwarancją spójności architektonicznej jest jeden podmiot dysponujący terenem oraz jeden generalny wykonawca robót budowlanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się przygotować naprawdę szeroką ofertę w najlepszej cenie.

Największa liczba mieszkań dostępnych w programie Mieszkanie dla młodych

MdM Mieszkanie dla młodych

Na jakie dofinansowanie możesz liczyć:

 • dopłata do 50 m²
 • 10% dopłaty dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci
 • 15% dopłaty dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko,
 • dodatkowe 5% gdy w ciągu 5 lat pojawi się trzecie lub kolejne dziecko.
Zobacz więcej

Prawo do mieszkania

Wyniki badania Diagnoza Społeczna 2013 na temat warunków i jakości życia Polaków pokazują, że sytuacja mieszkaniowa bezpośrednio wpływa na poczucie osobistego szczęścia i spełnienia. Posiadanie swojego M w głównej mierze determinuje satysfakcję z życia. Co więcej, dla wielu osób własne mieszkanie jest wartością i istotną potrzebą, zaspokojenie której daje poczucie bezpieczeństwa.

W Polsce, tym samym w Krakowie, istnieje olbrzymi popyt na własne mieszkania. Niemniej ograniczeniem jest cena. Badania pokazują też, że w Krakowie, patrząc na relację dochodów do rynkowych cen nieruchomości, mieszkania są najdroższe w Polsce. Nawet rządowy program Mieszkanie dla młodych z uwagi na niskie limity odbija się od ściany obecnych cen za metr kwadratowy mieszkania.

Siła grupy

Budimex Nieruchomości to część największego polskiego holdingu budowlanego – Grupy Budimex. Realizacja projektu Nowe Czyżyny możliwa jest właśnie dzięki sile i know-how Budimeksu. Potencjał biznesowy Grupy gwarantuje jego powodzenie. Pozwala jednocześnie na budowę mieszkań o dobrej jakości przy zachowaniu najniższych cen w Krakowie.

Siła grupy

Duży wybór mieszkań

Zainteresowani rozbudowaną infrastrukturą osiedlową (miejsca do rekreacji, boiska, aleja spacerowa) zapewne wybiorą Avię. Z kolei szukający podstawowych, ale solidnych rozwiązań powinni zainteresować się budynkami przy Orlińskiego.
W obu przypadkach cenę należy uznać za rewelacyjną.
Skala działania Grupy Budimex daje możliwość nie tylko dobrej ceny, ale jednocześnie zapewnienia odpowiedniej jakości.

 • Osiedle Avia III

  Osiedle Avia III

  Osiedle Avia to miejsce z wyjątkowymi terenami sportowo-rekreacyjnymi, bezpieczne i komfortowe.

  Zobacz więcej
 • Orlińskiego 4

  Orlińskiego 4

  Budynki przy ul. Orlińskiego to miejsce z szerokim wyborem mieszkań dla tych, którzy własnego M w Krakowie poszukują w najbardziej atrakcyjnej cenie.

  Zobacz więcej
Dlaczego warto nam zaufać?
GRUPA BUDIMEX: Budimex Budimex Nieruchomości Mostostal Kraków Polityka prywatności - pliki cookie